Campus Quartier Canal
- Bootstraat 11
- 3500 Hasselt
- 011 77 55 55
Op deze campus huisvesten we het departement PXL-Music. Deze campus ligt langs de grote ring van Hasselt is gemakkelijk bereikbaar zowel te voet, met de fiets, de bus, de trein of een combinatie ervan.
Vlot naar Hogeschool PXL - Reisadvies op maat:
https://www.hasselt.be/nl/vlotnaarhasselt
Parkeren in Hasselt - Alle opties op een rij:
Bus
In de onmiddelijke omgeving van de campus vind je meerdere buslijnen. De dichtsbijzijnde haltes liggen op de Elfde-liniestraat (Kapermolenpark en zwembad).
- Elfde-Liniestraat: (op 5 minuten van Vildersstraat)
- Kapermolen: (achterkant Elfde-Liniesstraat - gelegen aan het zwembad)
- Vissersstraat (410409 en 410410) - halte aan Quartier Canal
Gedetailleerde info vind je op de website van De Lijn
Trein
Station Hasselt ligt op 2,6 km van de campus. Check de dienstregeling van de NMBS.
Je kan te voet van station Hasselt naar de campus wandelen via de kleine ring (R70) en vervolgens via het Koekerellenpad (langs de campus van UHasselt). Daarna loop je de Elfde-Liniestraat af en steek je de grote ring over. Of je neemt de bus aan het station. Quasi alle lijnen die hierbovens staan opgesomd vertrekken vanuit het station van Hasselt om dan langs de Elfde-Linie en/of Kapermolen te passeren.
Fiets
Fiets je vanuit station Hasselt naar de campus? Dan moet je ongeveer op 5 minuten rekenen. Je fietst best via de de kleine ring (R70) en vervolgens het Koekerellenpad (langs de campus van UHasselt).
Auto
Er is geen parkeerplaats op de campus, maar je kan wel parkeren in de buurt bij enkele (betalende) parkings:Parking Dusart (betalend)
-
-
Blauwe Boulevard (betalend)
-
Parking Kumpen (gratis)
-
Parking Schaatsbaan (gratis)
-
Parking Japanse tuin (gratis)
-
Om binnen en buiten te rijden aan Park H maak je gebruik van je studentenkaart.
Rij binnen bij de slagbomen waar een groen licht boven brandt.
Indien er zich een probleem voordoet, mail naar: mobiliteit@pxl.be
(Vermeld hierin jouw gegevens: naam, studentennummer, gsm-nummer, mailadres, nummerplaat van de wagen waar je mee daar bent en het nummer dat je terugvindt op het ticketautomaat)
https://www.hasselt.be/nl/vlotnaarhasselt/auto
Belangrijke verkeersinfo aan de start van het academiejaar
KERMIS
De Koning Boudewijnlaan tussen de kleine ring en de ingang van het zwembad is reeds van 11 september afgesloten voor de opbouw van Hasselt kermis voor alle gemotoriseerd verkeer (behalve parking Dusart ondergronds) en blijft dit tot 26 september.
De fietsers kunnen nog wel van de kleine ring tot aan de Elfde-Liniestraat geraken en omgekeerd maar niet meer verder door naar het volgende stuk van de Boudewijnlaan richting zwembad en de grote ring.
(locatie kermis: Dusartplein, kleine ring aan Dusart en Koning Boudewijnlaan tot aan het zwembad).
Langs de Boudewijnlaan (tussen de Elfde-Liniestraat en de grote ring) kan je de campussen Elfde Linie en Vildersstraat dus niet bereiken of verlaten.
Het busverkeer wordt plaatselijk omgeleid. Aan het Kolonel Dusartplein is er enkel een afstaphalte en kunnen reizigers wel aankomen van buiten de stad. De stad weer verlaten kan vanaf de halte Zwembad op de Elfde Liniestraat.
Gedetailleerde info over de aangepaste regeling is terug te vinden op www.delijn.be (onder de rubriek ‘omleidingen en werken’ op de homepage). Gebruikers checken best vooraf de meest recente info via de routeplanner op www.delijn.be of via de app van De Lijn.
Meer info: kermis (hasselt.be) - Verkeersmaatregelen.
Verkeerssituatie van 11 tot 26 september 2023:
WERKEN
Op de Koning Boudewijnlaan richting de grote Ring zijn de werken nog lopende i.f.v. het Hoogwaardig Openbaar Vervoer naar Maasmechelen. Al de parkeermogelijkheden zijn daar ondertussen verdwenen. Het alternatief voor deze parkeerplaatsen wordt geboden op Park H van Trixxo. Je kan hier gratis parkeren van maandag tot en met vrijdag van 6 uur tot 22 uur. In- en uitrijden doe je steeds met je studenten-/personeelskaart.
Bovendien kunnen studenten en personeelsleden de bus nemen aan het Provinciehuis met een gratis ticket. Meer info hierover is hier terug te vinden.
Hierbij nog het overzicht met de verschillende routes van Park H naar de verschillende campussen:
Ook het fietspad van de Boudewijnlaan aan de kant van het zwembad zal opgebroken worden. Tijdens de kermis dien je dus tijdelijk via het park of via de Willekensmolenstraat te fietsen.
Meer info over de werken zelf: Boudewijnlaan krijgt eigen trambusbedding | Hasselt.
Het hoeft geen betoog dat een verwittigd collega en junior-collega er twee waard zijn!
-
Vermijd als je kan zo veel mogelijk deze omgevingen (de bruine zone - Boudewijnlaan) en campus Elfde Linie en Vildersstraat met de wagen.
-
Overweeg zeker het openbaar vervoer, ook als deze hindernissen er straks niet meer zijn, en weet dat er mogelijkheden bestaan om je kosten hiervoor terugbetaald te zien.
-
Woon je niet te ver, kom dan te voet of met de fiets. Op elke campus kan je je fiets veilig achterlaten in een fietsenstalling en zijn er douchemogelijkheden voorzien.
Kom je toch met de wagen?
Niet iedereen heeft de mogelijkheid om het woon-werkverkeer met de fiets of het openbaar vervoer te doen en dient bijgevolg de wagen te nemen.
Waar kan je parkeren?
Voor personeel en bezoekers campus Elfde Linie: