Vuurdoop-festival van PXL-Music in Hasselt, waar jong talent vonken geeft
"Vuurdoop is een ontdekkingsfestival"
Vuurdoop is een muziekfestival in Hasselt dat georganiseerd wordt door studenten van PXL-Music. Ze treden er zelf ook op om hun talenten te laten zien aan een breed publiek. Het jaarlijks gratis festival vindt plaats in de Bootstraat in Hasselt.
Het zijn de tweedejaarsstudenten Muziekmanagement van PXL-Music die het festival organiseren. "Zes maanden lang hebben we elke week in de namiddag aan de voorbereiding van Vuurdoop gewerkt", zegt Emelie Roos Bieseman, medeorganisator van het festival. "We verwachten tussen de 1.000 en 1.500 festivalgangers."
De artiesten en bands die optreden zijn studenten en alumni van PXL-Music. Zelfs de winnaar van De Nieuwe Lichting van Studio Brussel, Kaat Van Stralen, staat in de line-up. "Vuurdoop is een ontdekkingsfestival, waar we bands en artiesten die bij ons op school studeren, een podium geven", zegt Bieseman. "Ons doel is vooral om jonge talenten te laten zien."
Over de auteur
Hogeschool PXL
De hogeschool met het netwerk